početna

arhiva

ROKU GABRIN MARATON
Roko Fržop pobjednik je osmog izdanja "Gabrinog maratona", utrke koju BBK "Orlov krug organizira u spomen na svog stradalog člana Gabrijela Skočića i njegove prijatelje vatrogasce koji su stradali gašeći požar na otoku Kornatu. Roko je u završnom sprintu slavio ispred klupskog kolege Tonka Jurasa, dok je treće mjesto osvojio Marko Fržop, član BK Biker. Stazu dugu 53 km sa 600 metara visinske razlike Roko je svladao za 2 sata 5 minuta i 44 sekunde. Kod žena, pobjedu je odnijela Tanja Barišić, također članica BBK Orlov krug. Drugo mjesto pripalo je Ani Stančić iz BK Faust Vrančić, dok je treća bila Ana Okmažić iz BK Makarska. Kod rekreativaca, najbrži je bio Damir Senečić član BK Faust Vrančić, drugo mjesto pripalo je Pašku Gracinu iz BK Primošten, dok je treće osvojio Antonio Ivas iz BBK Orlov krug. Na maratonu je nastupilo 160 biciklista iz cijele Hrvatske.