poèetna

arhiva

ŽIRJE I VELEBIT
Prošle nedjelje održane su dvije utrke na kojima su nastupili članovi BBK "Orlov krug". Brojniji smo bili na osmom po redu Điru za Žir". Ova utrka koja se vozi na otoku Žirju ove godine okupila je rekordan broj natjecatelja, čak 114. U kategoriji sport Tonko Juras osvojio je prvo, a Antonio Barišić drugo mjesto, dok je Đenis Čanjevac bio četvrti. Među rekreativcima, Toni Erceg i Bojan Karanović podijelili su drugo mjesto iza Davida Jabuke iz Tribunja, dok je Francesco Cukrov bio treći. Voženo je i prvo izdanje Velebitskog maratona, dugog 100 kilometara sa 2200 metara visinske razlike. Stazu od Senja preko Zavižana sve do Karlobaga naš Marko Fržop završio je na odličnom četvrtom mjestu. Tomislav Barešić bio je sedamnaesti, a Joško Fržop 24.