poetna

arhiva

MARKO SLAVIO NA GABRINOM MARATONU
Marko Fržop član „Orlovog kruga“ slavio je na trećem po redu „Gabrinom“ maratonu, natjecanju koje se vozi u spomen na Gabrijela Skočića, biciklistu „Orlovog kruga“ i vatrogasca stradalog na otoku Kornatu. Marko je stazu dugu 40 kilometara svladao za 1h 27min i 28 sekundi. Drugoplasirani Luka Šopić iz BK „Zadar“ za pobjednikom je zaostao sedam sekundi, dok je Mario Radošević iz „Orlovog kruga“ zaostao 3 i pol minute za pobjednikom. Na kraćoj, 25 kilometara dugoj stazi slavio je Milan Vrban iz Sv. Jurja. Drugi je sa 4 i pol minute zaostatka ciljem prošao Lovre Mihić iz „Orlovog kruga“, dok je treći bio Toni Celent iz BK Zadar. Na maratonu je nastupio ukupno 51 biciklist. Nakon završetka utrke predstavnici „Orlovog kruga“ položili su vijenac pod križ za vodičke vatrogasce ispred vodičkog DVD-a, koji je i ove godine bio sjajan domaćin ovom natjecanju.