« Natrag

PARENZANA!

Nikad brojniji nastup „Orlovog kruga“ na legendarnoj Parenzani! Ovogodišnje izdanje najjačeg mtb maratona kod nas pokorilo je čak 13 vozača „Orlovog kruga“.Naravno, dobri rezultati nisu izostali ni ove godine. Prošle godine osvojili smo pehar za najuspješniji klub na Parenzani, a ove godine sa Tartufi toura i Parenzane sa peharima se vraćaju Filip Srdarev, kao treći junior na Parenzani, i Đenis Čanjevac kao brončani sport 2 na Tartufi touru. Nikad brojnija VD ekspedicija ludo se zabavljala a posebne zahvale i pohvale idu Marini, Ines, Višnji i Lidiji za tonu i po skuvane maništre, Mesi za express servise, Koki za comeback stoljeća, Koki starijem za tuširanje tisućljeća, te Fridi za security i čuvanje bicikla.

Što se rezultata tiče. To je izgledalo ovako.
U kategoriji juniora Filip Srdarev osvojio je odlično treće mjesto, na Parenzani, dok mu je u prva dva dana bronca utekla za 20 sekundi. U klasi Master Ivica Mesarić osvojio je deveto mjesto na Parenzani, a „Tartufe“ je završio kao šestoplasirani master. Tonko Juras u klasi Elite bio šesnaesti, na Parenzani. Antonio Barišić bio je sedamnaesti u klasi master 1, dok je prva dva dana okončao na 12 mjestu. Nakon čak tri bušenja prvog dana Joško Fržop je na Parenzani dohvatio 18 mjesto, a Ante Saratlija je bio 22. U klasi sport 1 Marko Čobanov ciljem je prošao kao 22. dok je Jakov Lopatni bio 45. Prva dva dana Čobanov je završio kao deseti, a Lopatni kao 16 sport 1. Nakon trećeg mjesta na „tartufima“ Đenis Čanjevac bio je deseti u klasi sport 2 na Parenzani, dok je Josip Pelajić zauzeo 20 mjesto. Posebno veseli povratak Marka Fržopa, koji je u klasi Hobby turist zauzeo 48 mjesto.